Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Atdheun

Jam Shqiptar

Jam shqiptar n'ket token time
Ku me vrave o shkja familjen time
O ti shovenist grek
Shporru mga ky shtet.

Jam shqiptar
Krenar
Trim
Guximtar
Luftetar

Jam Presheva e Malesia
Me therret Plava e Gucia
Shkoj nga Vlora e Kruja
Me therret Hoti e Gruda.

Manastiri me dergoi fjale
Sigurisht une kam me ardhe
Do vi me Kercoven,Dibren,Strugen
Ohrin,Kocanin dhe Dojranin.

- poezi nga Aleks


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.4 / Votuan:  21


Më shumë nga Aleks


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet