Më mbaj mend (për 1 muaj)


Aleksandër Gjoka - Zemra E Nje Gruaje

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Zemra E Nje Gruaje".
3. Video është e këngës "Zemra E Nje Gruaje", por nuk këndohet nga Aleksandër Gjoka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Aleksandër Gjoka - Zemra E Nje Gruaje  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  25

Këngë e albumit:

"The Best"

Komente

1 🔥

08/12/2012

2012-12-08T11:28:41+00:00Zemra e një gruaje
Them shpesh me vete
Ngjan me një xixëllonjë
Që digjet në heshtje
Provoni ti buzëqeshni një zemre t'thyer
Mos përbuzni lotët në sytë e mallengjyer
(përsëritet nga fillimi)

(refren)
Mos puthësh dorën e saj kur zgjatet
Se buzët e tua do vyshken do plaken
Kur qesh ëndrrat zgjon në shpirtin e valuar
Ngjan me lindjen e diellit
...jo s'është e vonuar

Akordet:

Versioni 1
G C Am D
----------
Versioni 2

Zemra e një gruaje

F Bb Gm C

F
Zemra e një gruaje
Bb
Them shpesh me vete
Gm
Ngjan me një xix’llonjë
C
Që digjet në heshtje

F Bb
Provoni t’buzëqeshni një zemër thyer
Gm C
Mos përbuzni lotët në sytë e mallëngjyer

( 2 Here )


Ref:

F Bb Am Gm
Mos puthësh dorën e saj kur zgjatet
Gm C
Se buzët e tua do vyshken do plaken
F Bb Am Gm
Puthja q’ëndrrat’zgjon në shpirt’n e valuar
Gm
Ngjan me lindjen e diellit
C
...jo s'ësht e vonuar

F Bb Gm C, F Bb Gm C


Aleksander Gjoka


Më Shumë Këngë Nga Aleksandër Gjoka:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet