Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Aleksandër Gjoka - Vajze E Plakur  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente

Asnjë Koment

17/11/2008

2008-11-17T21:59:23+00:00Me flok’ te lagur,
me sy te plakur,
ecen ne shi.

Me end’rra fikur,
shpres’ e arratisur,
ti ecen ne shi.

Me floke te lagur,
me sy te plakur,
ti ecen ne shi.

Me end’rra fikur,
shpres’ e arratisur,
ti ecen ne shi.

Syte e tu nuk qajn’,
lotet jane thar’,
Vajz’ e plakur,
ti ecen ne shi.

Naten zgjove,
kur ti thirre,
deshperimi,
nuk ka kuptim.

Merrni arin,
e k’saj bote,
dhe me ktheni,
prap’ rinin’.

Naten zgjove,
kur ti thirre,
deshperimi,
nuk ka kuptim.

Merrni arin,
e k’saj bote,
dhe me ktheni,
prap’ rinin’.

Te dridhet buza,
nga hidherimi,
por shpreso.

Nuk kthehet prapa,
ajo qe iku,
jeten jeto.

Naten zgjove,
kur ti thirre,
deshperimi,
nuk ka kuptim.

Merrni arin,
e k’saj bote,
dhe me ktheni,
prap’ rinin’.

Naten zgjove,
kur ti thirre,
deshperimi,
nuk ka kuptim.

Merrni arin,
e k’saj bote,
dhe me ktheni,
prap’ rinin’.

Naten zgjove,
kur ti thirre,
deshperimi,
nuk ka kuptim.

Merrni arin,
e k’saj bote,
dhe me ktheni,
prap’ rinin’.


Më Shumë Këngë Nga Aleksandër Gjoka:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet