Alesio Zaloshnja
  • Vendlindja:
  • Berat 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 21 Vjeç
Nuk ka akoma asnjë votë

Këndon kryesisht: pop

Alesio Zaloshnja është këngëtar. Muzika është dashuria e tij e parë. Ndër vite ka marrë pjesë në disa gara muzikore, përfshirë këtu dhe disa në televizion. Sot punon në një studio ku realizon muzikë dhe shpreson që ky, të jetë profesioni që do të ketë në të ardhmen.

Në vitin 2017, Alesio Zaloshnja merr pjesë në The Voice of Albania 6, sepse e shihte si mundësinë e artë për t’u bërë i famshëm.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Pjesëmarrës në

Voice Of Albania

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Shto profile

të tjera