Official Video

Alfred Hekali - Kacurrele  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

26/07/2015

2015-07-26T15:48:38


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kacurrele" kënduar nga Alfred Hekali.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Alfred Hekali i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Renato Jaho - Kacurrele

kacurrele e bukur
kur te kam karshi
syrin xixa-xixa
ma ben vetem ti

kacurrele e bukur
kur me kalon pran
mendja ma ben fap
zemra ma ben bam

ref 4x
dredha,dredha
kacurrela
duke te pritur perdit
ngela,ngela

kacurrele e bukur
ndali ato hapa
se po bie nata
s'te le po te kapa

kacurrele e bukur
se me plase
leri ato naze
se do kesh avaze

ref 4x
dredha,dredha
kacurrela
duke te pritur perdit
ngela,ngela

kacurrele e bukur
c'me bere me thinja
dua te jesh imja
o po vetem imja

ref 4x
dredha,dredha
kacurrela
duke te pritur perdit
ngela,ngela

Kokoshi - Kacurrele

Nje trendafile e kam ne men
nje dit un ty me ta dhuru amon
cik synin e zi du me te shpre ty
dashuri

shum vajza ka kjo dynja,vec me ty
kam ron n'sevda ne zemren time
ke bo ven ne cdo cast ty te permen

Kacurrele ti me fal dashuri ne
ta lidhim besen ta shpallim fejesen

un per ty vajz po kendoj kengen time ty ta
kushtoj sa her ti ta degjosh mua qe te me kujtosh

Kacurrele ti.............................................

Mandi - Kacurrele

nje trandafil e kam ne mend
nje dit un ty me ta dhuru
a mund cik sytin e zi
du me te shpreh ti dashuri

shume vajza ka kjo dynja
vec me ty kam rra sevda
ne zemren time ke bo ben
ne cdo cast ty te permend

reff:(2x)
kacurrele ti
ma fal dashurin
le ta lidhim besen
bash me mire fejsen

un per ty moj s´po kendoj
kengen time ty ta kushtoj
sa here ty qe ta deshoj
mua qe te me kujtosh

shume vajza ka kjo dynja
vec me ty kam rra sevda
ne zemren time ke bo ben
ne cdo cast ty te permend

reff:(4x)
kacurrele ti
ma fal dashurin
le ta lidhim besen
bash me mire fejsen
Më Shumë Këngë Nga Alfred Hekali: