Official Video

Alfred Hekali - Ah Kjo Dashuria  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

30/03/2017

2017-03-30T17:04:19


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ah Kjo Dashuria" kënduar nga Alfred Hekali.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Alfred Hekali i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Saranda Krasniqi - Ah Kjo Dashuria

Syte e tu te zjarrte
Po me bejne magji
Sa here me shikon
Dua te vdes per ty x2

Ref...x2
Ah kjo dashuri
Nuk paska meshire
Kur te prek ne zemer
Qenka e veshtire

Sa here afer teje
Po me bjen te kaloj
Me shfaqet deshira
Me ty te jetoj x2

Ref...x2
Ah kjo dashuri
Nuk paska meshire
Kur te prek ne zemer
Qenka e veshtire

...

Ref...x2
Ah kjo dashuri
Nuk paska meshire
Kur te prek ne zemer
Qenka e veshtire

Ervis Bixi - Ah Kjo Dashuria

nuk jan te verteta
fjalet qe dikur ti thash
nuk jan te verteta
ato puthjet qe un ti dhash
nuk jan te verteta
vitet qe kaluam bashk
nuk jan te verteta
kujtimet qe mbeten pas
ref:
ah kjo rinia
iken e shkon
te dhem ne zemer kur e kujton ti aman
ah kjo rinia
shpejt po kalon(x2)
sepse vajzat ikin
nje dite ato fluturojn
dhe ne qiell thell
yjet qe shpejt po perendojn
nuk jan te verteta
dritat qe ato leshojn
tradhti dhe genjeshtra
edhe fjalt qe i harroj
ref:
ah kjo rinia
iken e shkon
te dhem ne zemer kur e kujton ti aman
ah kjo rinia
shpejt po kalon (x4)
Më Shumë Këngë Nga Alfred Hekali: