A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Dashurinë e Humbur

Gugu-Gugu Guguftu!

Gugu gugu guguftu!
As një zë...
Mbase lemza shkon e zë

Mbase shkon e dëgjon ora,
Mbase këthenet guguftuja...
Si e lash, m'u thaftë dora!
Guguftun'me shtatë tuja?

Dikur bija, si fajkua,
Shtek më shtek e në sinor,
Duke shkelur përmbi thua,
Ajo pristene obor...

E ajo e un'e Zoti,
Na të tre dhe hiç njeri,
Dhe në pika të çdo loti
Yll i fatit rreth flori!

- poezi nga Ali Asllani


- Poezia u dërgua nga Erion -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  5

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019