Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Mësuesit

Zilja E Shtatorit

Erdhi viti i ri shkollor
Sa shume u gezuam
Që nga dita e parë mësimet ia filluam

Çdo arsimtarë
Mirëseardhje na uronte
Shumë suksese dhe fat
Të gjithëve na dëshironte

Por edhe këshillat
Asnjëhere smungonin
Bëhuni të sjellshëm
Në shkollë mos mungoni

Të gjithë u betuam
Në shkollë sdo t'mungojnë
Me gjithë dëshirë
Ne do të mësojmë

- poezi nga Ali Podrimja


- Poezia u dërgua nga Milcchee -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  245

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet