Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Official Video

Alil Kërkuti - Me Hile  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

26/08/2017

2017-08-26T16:00:04

Muzika:

Gramoz Kozeli

Teksti:

Mirjeta Mema

Orkestrimi:

De VoxKemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Me Hile" kënduar nga Alil Kërkuti.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Alil Kërkuti i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Jonald Haxhia - Me Hile

Ti ma ke bere me hile hile
Dhe ke perdor shume stile stile
Per tu ndare,nga mua ti per tu ndare

Ti ma ke bere me hile hile
Dhe u tregove shume katile ike larg
Nga mua ti ike larg.

Avash qetesohu zemer mos u gezo
Se ka kthesa dhe koha prandaj mos u nxito
Avash qetesohu merre pak me ngadale
Ti ike pa menduar te dali ku te dal
Nuk ka rendesi per ty si po ndihem sot
Mendon se ja harrite,qellimit por e ke kot
Qesh kush qesh i fundit,nje fjale e urte e thote
Do ta kuptosh shpejt se pa mua s`ja del dot
Kujdes me kujdes se s`humbet bota per femra
Dhe nese do te kthehesh per ty nuk me rrehe me zemra
Kujdes me kujdes te them se po digjesh vehte
Nga une kush ka ikur se ka pasur aq te lehte

Ti ma ke bere me hile hile
Dhe ke perdor shume stile stile
Per tu ndare,nga mua ti per tu ndare

Ti ma ke bere me hile hile
Dhe u tregove shume katile ike larg
Nga mua ti ike larg.

Genjeshtra mashtrime,krijove dhe sajime
Te gjitha i perdore te ikesh nga zemra ime
Nje loje qe po luhej jo me kot por me qellime
Por sa vone e kuptova dhe te falja shume gabime
Verbuar nga ndjenjat qe kisha vec per ty
Nuk doja ta besoja qe s`do jemi me te dy
Realiteti fliste qarte por gjithmone e mohova
E mbyta te verteten me iluzionet qe krijova
Nga gabimet e mia,mesova se ne jete
Se edhe kur s`ke faj,prape fajin e ke vehte
Dhe doli e verteta pak vone,me mire se kurre
Degjoji keto vargje se per ty po i thurr...

Ti ma ke bere me hile hile
Dhe ke perdor shume stile stile
Per tu ndare,nga mua ti per tu ndare

Ti ma ke bere me hile hile
Dhe u tregove shume katile ike larg
Nga mua ti ike larg

Mozzik - Me Hile

Refreni (x2)
Se ma bone shum me hile, hile
Ti mac e zez zemren ma grithe
Qishtu nuk t'ka hije, hije
Zemra mu ka ftof tu nejt vec n'hije

Aa, krejt qe t'i fala e t'i dhash
Shtini gishtat, vjell, qiti jasht
S'e meriton ni djal si un
Mu ka dukt pak dita, nata, t'kam dasht edhe n'gjum
Sa m'vran n'kyt mnyr ma mir futma mu plum
Say, shimi shimi pllum, vet e ke ba tum mas teje une kom bo shum,
Hajt, ndjenjat, gati dulen prej goje
N'ket zemer t'pa sigurt vec ti ke ba roje

x2
S'po di ka m'ja majt,
A mu kthy me t'shajt,
A me t'marr me t'majt
Sa shum t'kom dasht hala s'pe din, hala s'pe din jo hala nuk pe din

Refreni (x2)
Se ma bone shum me hile, hile
Ti mac e zez zemren ma grithe
Qishtu nuk t'ka hije, hije
Zemra mu ka ftof tu nejt vec n'hije

Nese dashnia polici osht e ti n'to ki shum post shtinem n'burg yeah yeah shtinem n'burg yeah
Se ndjenjat mi ke cu posht e ky sen hic nuk o shtos, shtinem n'burg yeah yeah shtinem n'burg yeah
Fjal lapsi qe zemra s'mun mi qet si prej kapsi
Kur po t'shoh me tjer du me m'kap kolapsi
Kur po t'shoh n'club tu e pi chunky-n du me m'kap infrakti, du me m'kap infrakti

Menova qe t'i dhash kushtet
Nuk menova qe ti sot po m'del bushter
Lem rahat, noshta ma mir ik larg
S'mun me lujt loja me mu se une s'jom papak

Sa menova qe t'i ofrova kushtet
Nuk menova qe ti sot po m'del bushter
Lem rahat, noshta ma mir ik larg
S'mun me lujt loja me mu se une s'jom papak

x2
T'lutna mos m'le,le,le
Se qikjo po m'dhem,dhem,dhem
S'muna un pa ty,ty,ty
Mos m'thuj u kry,ry,ry

Refreni (x2)
Se ma bone shum me hile, hile
Ti mac e zez zemren ma grithe
Qishtu nuk t'ka hije, hije
Zemra mu ka ftof tu nejt vec n'hije

Ana Kabashi - Me Hile

Humba kohën, plot mundësi
që të jesh i imi ti
Por, kjo jetë na sjell plot befasi
Më ke dasht për t’më harruar,
Paske ardhë për të shkuar
Paskam dashtë njeriun e gabuar

REF. x2:
Ma ke bo me hile,
N’fillim ti u feel-e
Ma ke bo me hile ee-ej
Ma ke bo me hile,
Se isha shumë naive
Pas ndarjes nuk ka tjetër zgjidhje

Edhe pse s’jemi mo bashk,
Unë gjithmonë kom me t’dasht
Por asniher gabimin nuk ta fal
Sa her ti m’ke thonë të dua
Asnjëherë s’e ke menduar
Paskam dasht njeriun e gabuar

REF. x2:
Ma ke bo me hile,
N’fillim ti u feel-e
Ma ke bo me hile ee-ej
Ma ke bo me hile,
Se isha shumë naive
Pas ndarjes nuk ka tjetër zgjidhje
Më Shumë Këngë Nga Alil Kërkuti:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet