Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Official Video

Alil Kërkuti - Jemi Nje  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

15/01/2018

2018-01-15T18:00:03

Muzika:

Gramoz Kozeli

Teksti:

Mirjeta Mema

Orkestrimi:

De VoxKemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Jemi Nje" kënduar nga Alil Kërkuti.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Alil Kërkuti i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Fanushe Ahmetaj - Jemi Nje

1
Bjen tupani bjen malet korabi
bjen e po i zgjon trojet e shqiparit
malli arberishtes jehojn darget
sot shqiptaret gzojn diten e madhe
bjen tupani bjen, bjen lahuta bjen
2
jemi nje jemi nje kombi lasht i thot:
Diellit jemi bashk viset e qiellit
tana shqipet fluturojn tana rruget n'vlor i gjojn

kombi lasht i thot:
Diellit jemi bashk viset e qiellit
tana shqipet fluturojn per njeqind vjetor
3
prej ballkonit vlores n'kull t'boletinit
po'i thot vala vjoses vales se drinit
flamujt kuq e zi neper atdhe
e marin nje valle flak te re
bjen tupani bjen bjen lahuta bjen
4
jemi nje jemi nje kombi lasht i thot:
Diellit jemi bashk viset e qiellit
tana shqipet fluturojn tana rruget n'vlor i gjojn

kombi lasht i thot:
Diellit jemi bashk viset e qiellit
tana shqipet fluturojn per njeqind vjetor

Shyhrete Behluli & Poni - Jemi Nje

Poni:
Po ju pret motra ne Vlorë
ju pret motra ne nëntor
te festojm kte 100 vjetor
shqipëris ti vem kuror.

Shyhretja:
Ah moj motra ime n'Vlorë
n'shpirtin tim po bjen borë
u bë akull edhe ngric per motrën Mitrovicë...
Mitrovicë.

Poni dhe Shyhretja:
jemi motra te shpërndara nepër tokat tona t'para
shumë e loot kemi qaa ne vitet qe s'jemi paa
jemi motra te shpërndara nepër tokat tona t'para
ne nëntor zoti dhashtt'gjitha motraat
t'gjitha motrat t'jemi bashk.

Poni:
motër lule e keputur
nga gjith motrat me e bukur
shpirt e zemer me kan ngriii
për tu motër Çamëri.

Shyhretja:
moter lule nga Presheva
mall e lot per ty ndjeva
do ta shkrij dielli këtë borë
t'gjitha bashk do t'shkojm ne Vlorë...
do t'shkojm ne Vlorë

Poni dhe Shyhretja:
jemi motra të shperndara nepër tokat tona t'para
shum e loot kemi qaa ne vitet qe s'jemi paa
jemi motra të shpërndara nepër tokat tona t'para
ne nentor zoti dhashtt'gjitha motraat
t'gjitha motrat t'jemi bashk.

Poni:
le ta din moj bota mbar
pa deshir ne na kan ndar
derisa te rrah kjo zemër
Shqipetare do t'kem emër

Shyhretja:
le ta dij botaaa mbaaar
gjithmon do t'jem Shqiptaar
derisa te kemi zëë do t'kendojm jemi një

Poni dhe Shyhretja:
le ta di bota mbar
pa deshir na kan ndar
derisa te rrah kjo zemër
Shqipetar do t'kemi emër
le ta dij botaaa mbaaar
gjithmon do t'jem Shqiptaar
derisa të kemi zë do t'kendooojm
do t'kendojm në jemi një
Shqipëri jemi një.

Alfred Gjini - Jemi Nje

Sa me shpejt qe koha shkon un jam
Po atje ne dimensionduan
T'njejtin tingull po nje not si falenderim
Pozitive nese mendoj dihet
Dahuria sto mungoj per ty
Nga pasioni qe fitoi kur un jam me ty
ref
Une e gjej tek ti
Ate te vetmen ngrohtesi
Qe me ben te jem mire
Jemi nje dhe e di
Krejtune e gjej tek ti
Veten time unik
Do te dua cdo dite
Jemi nje dhe e diiiiii

Ndoshta s kam se si ta themsepse
Nuk ka fjale sa ti te shtrenjtemore
Zemren time nje moment dhe nuk me leshon
E veshtire sa do te jetdije
Te premtoj se nuk te leti je
Gjysma ime me eshtrenjte tani e kuptoj
ref
Une e gjej tek ti
Ate te vetmen ngrohtesi
Qe me ben te jem mire
Jemi nje dhe e di
Krejtune e gjej tek ti
Veten time unik
Do te dua c do dite
Jemi nje dhe e diiiiiiii
Më Shumë Këngë Nga Alil Kërkuti:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet