Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio

Alil Kërkuti - Afer Meje  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

23/12/2018

2018-12-23T13:58:43

Këngë e albumit:

"Wildlife"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Afer Meje" kënduar nga Alil Kërkuti.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Alil Kërkuti i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

G Clone - Afer Meje

REFRENI:
Babe hajde ti me mu
babe kurgjo tjeter sdu
sa ma larg sa marg je tu shku
shume ma shume je tu mungu

G Clone:
Tkqijat i largova
tmirat i pranova
njeten erdhe bash kur nuk shpresova
ti je dielli e une jom toka
kom nevoj per ty se shume u lodha
gjithkah tkerkova
dashnin tem per ty
smun me nal mu qu nkom krejt bota
plot osht gota
nese me mijra kilometra une largohna
je afer meje kurr nuk largohna
shume po xhelozojna
dashnin tem per ty smun e zavendosojn me miliona
syn tlutna tash ti me mngu
nashta boj gabime tlutna falma mu
shume po du shume po du
me tpas afer meje shume jom tu shpresu
sdu me tlendu, sdu me mlendu
ku je ku je tu shku?
qdo minut qdo sekond nmene po msillesh mu
ku je? ku je tu shku?
qdo minut qdo sekond nmene po msillesh mu.

REFRENI:
Babe hajde ti me mu
babe kurgjo tjeter sdu
sa ma larg sa marg je tu shku
shume ma shume je tu mungu

GJEJTI:
zemer qdo sen qe e boj shihet qe e boj per ty
zemer edhe nbank hi per ty pasha kta dy sy
se e kom lidh dashnin tone me dry
na jena njo asnihere na skena me kry
se mdokesh sikur drite hane
mkthjell si kokain me buzqeshjen tane
mdokesh si mengjes me diell
si emocion ti rrjedh
se jom sill une verdall
si ti skom pas une perball
me ty nalt neper shkall
me ty e di qe jom gjalle
me ty di edhe me kall
naten nballkon do bar
pa ty une kom mall
se mkaplon mu ni zjarr
...kur une vi me tmarr

REFRENI:
Babe hajde ti me mu
babe kurgjo tjeter sdu
sa ma larg sa marg je tu shku
shume ma shume je tu mungu

Anxhela Peristeri - Afer Meje

Aj po menon se nuk ka faj aj aj
Aj aj aj po menon se eshte i saj aj aj
Jo mo s’po di nga t’ja mbaj aj aj
Diten me do dhe naten un qaj

Zonin e zonin e zonin jo nuk e nali
Hajde ti hajde ti hajde se me mori malli
Jo mo s’po di nga t’ja mbaj aj aj
Diten me do dhe naten un qaj

U ndala u ndala 4 here
Afer meje afer teje
Afer meje ki me nal ki me nal
E mas teje kam me u kall kam me u kall

Unm ndala 4here
Afer meje afer teje
Afer meje ki me u nal ki me u nal
E mad teje kam me u kall kam me u kall

Zonin e zonin e zonin jo nuk e nali
Hajde ti hajde ti hajde se me mori malli
Jo mo s’po di nga t’ja mbaj aj aj
Diten me do dhe naten un qaj

2 here
U ndala 4here
Afer meje afer teje
Afer meje ki me nal ki me nal
E mas teje kam me u kall kam me u kall

2 here
Se ty nga vetja s’te ndaj s’te ndaj
Nuk je me i asaj asaj

U ndala 4here
Afer meje afer teje
Afer meje ki me u nal ki me u nal
E mas teje kam me u kall kam me u kall

Semi Jaupaj - Afer Meje

Cdo dite shoh me paster
me kthjellet, me afer
po ecim drejt jetes
drejt fatit a jam afer

a po eci drejt te mires
a jam afrer ndjenjes tende
a jam afer jetes se verteeet

Ref.

vetem nje here
vetem nje here
te vjen shansi te shkeputesh
drejt nje jete te vertet

vetem nje here
vetem nje here
te vjen shansi mund ta kapesh
mund ta kapesh
do guxim nje here ne jete

vetem nje here
vetem nje here
provoje nje here
erdhi shansi te shkeputesh
drejt nje jete te vertet

vetem nje here
vetem nje here
kape kete moment je afer
kjo eshte rruga per ne jete

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Alil Kërkuti:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet