Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alina Jani

Alina Jani
  • Vendlindja:
  • Sarandë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 16 Vjeç
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  30
Këndon kryesisht: për fëmijë/junior

Alina Jani është këngëtare. Ajo studion kanto dhe ëndërron të bëhet një këngëtare e madhe në të ardhmen, përpos dëshirës për të qenë dhe një avokate shumë e mirë. Pasioni i saj për këngën ka gjetur mbështetjen e të gjithë familjarëve të saj, veçanërisht babait, i cili është dhe fansi më i madh i Alinës. Alina numëron një sërë çmimesh të fituara në konkurset e zhvilluara në shkollë.

Në Shtator 2017, Alina Jani merr pjesë në JESC 2017 me këngën "Yjet".

Në vitin 2018, Alina Jani merr pjesë në Voice Kids Albania.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Pjesëmarrëse në

The Voice Of Albania


Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0