Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alket Zaimi

Alket Zaimi
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Ditëlindja:
  • 20 Shkurt
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♓ Peshqit
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  14

Alket Zaimi është këngëtar i njohur. Më datë 30 Janar 2019, Alket Zaimi publikon videoklipin "Do Te Marre", në bashkëpunim me Ratin dhe është kujdesur vetë për tekstin e këngës. Kënga është punuar në të githë komponentet e saj nga Rino Boci.

Më datë 10 Korrik 2019, Alket Zaimi publikon videoklipin "Nuse Me Fustan Te Bardhe".

Më datë 26 Qershor 2020, Alket Zaimi publikon videoklipin "Te Pres K'te Behar". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Gramoz Kozeli.

Më datë 2 Prill 2021, Alket & Niki Zaimi publikojnë videoklipin "Atdheun Mos E Lër Bir!". Muzika e këngës u punua nga Vani Rushiti & Vojsava Alia. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 24 Shtator 2021, Alket Zaimi publikon videoklipin "Neno Xhani, O Neno!", në bashkëpunim me Paron. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Alket Zaimi.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Anëtar i grupit

Djemte E Vjoses

Profili

Facebook

Shto profile

të tjera


Komente 0