Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Alma Bektashi - Gjurme Te Arta  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

08/01/2008

2008-01-08T02:27:53

Këngë e albumit:

"100 Kenget E Shekullit Vol.9"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Gjurme Te Arta" kënduar nga Alma Bektashi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Vaçe Zela. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Linde ti per te qene i lir’, shqiptar.
Por jeta s’kish per ty nje dhurate,
Se mbi toke kish gure shume e pak bar…
Jo,s’mund t’jetoje ti pa liri,
Liria , kenga e pare.

Lumenjt’ kurr s’lodhen duke rendur ne det.
As ti s’u ndale jo drejt lirise,
Drejt kenges qe ndezi rrufete…
Ja tek rri, o bir i trimerise
Me ballin gjer tek rete!

Ref.
Ne shekuj ece mes krismave,
Mes bresherit te plumbave!
I lidhur fort me token
Dhe me endrren me t’bukur, me te bardhe.
Permbi truallin tend e peshtete koken,
Ne cdo gezim e shqote, o shqiptar!
Ne cdo gezim e shqote, o shqiptar!

Dhe tani afroma pak ballin, shqiptar.
Ja, koha la ketu ne cdo brazde
Shume gjurme, eh c’gjurme t’arta jane…
Po pranveren ke ti sot ne sy
Dyfeklidhuri me gjalme!

Lumenjt’ kurre s’lodhen duke rendur ne det.
As ti s’u ndale jo drejt lirise,
Drejt kenges qe ndezi rrufete…Më Shumë Këngë Nga Alma Bektashi:

Më Shumë...