Live Video

Alma Bektashi - Ki Me U Penue  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

20/09/2008

2008-09-20T11:09:00Kur gjethet bijnë në vjeshtë dhe
Mdukesh vaj në natyrë
Për ty smundem me hesht
Si gjethja bahem n'ftyrë
E zverdhun dhe e ngrime si
Varrnat në tambur
Po del kjo kanga ime
A thu se thellë n'krahnur
Ti m'ke braktis
T'qofshin haram ndjenjat e mia
Se larg dashnisë
T'lindi n'zemër pabesia
Ke me u pendue
Por at'herë ka me kenë vonë
E tuj lotue, do t'bi ndërmend
Dashnia jone
Ti m'ke braktis
T'qofshin haram ndjenjat e mia
Se larg dashnisë
T'lindi n'zemër pabesia
Ke me u pendue
Por at'herë ka me kenë vonë
E tuj lotue, do t'bi ndërmend
Dashnia jonë
T'kujtohet ty Pranvera
A puthjet me pasion
Dhe fjalt e tu ngahera
Kjo zemër si harron
Kur gjethet ranë
Të vyshkuna mbi dhe
At'her kam me besue
Se sa i pabesë je
Ti m'ke braktis
T'qofshin haram ndjenjat e mia
Se larg dashnisë
T'lindi n'zemër pabesia
Ke me u pendue
Por at'herë ka me kenë vonë
E tuj lotue, do t'bi ndërmend
Dashnia jone
Ti m'ke braktis
T'qofshin haram ndjenjat e mia
Se larg dashnisë
T'lindi n'zemër pabesia
Ke me u pendue
Por at'herë ka me kenë vonë
E tuj lotue, do t'bi ndërmend
Dashnia jonë


Ky tekst u dërgua nga Migena
Më Shumë Këngë Nga Alma Bektashi:

Më Shumë...