Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Natyrën

Hëna

Hëna....

E pash hënën
të zhvishej një natë
dhe...,
si një sirenë
u lëshua mbi det.

Nëpër shkëmbinj
iu gris fustani i zjarrtë,
nëpër thellësi,
fytyra iu tret...

- poezi nga Alma Zenellari


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  25

Komente mbi këtë krijim