A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Natyrën

Hëna

Hëna....

E pash hënën
të zhvishej një natë
dhe...,
si një sirenë
u lëshua mbi det.

Nëpër shkëmbinj
iu gris fustani i zjarrtë,
nëpër thellësi,
fytyra iu tret...

- poem written by Alma Zenellari


Choose star rating

Rating:  4.1 / Votes cast:  22Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019