A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Dashurie

Fije Floku

A nuk e sheh ti shpirti im,
si dridhet ngadalë mbi supin tënd,
kjo fije e brishtë e flokut tim?!...
Përmbi xhaketë ka zënë pak vend.

E ke nga pas ,dhe nuk pendohesh,
prej duarve të tua,më është rrëzuar.
E mban me vete dhe kur largohesh,
një fije floku të drithëruar...

- poem written by Alma Zenellari


Choose star rating

Rating:  4 / Votes cast:  2Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019