A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Kërkomë

Kërkomë zemër, kërkomë,
nga shpirti largoji hijet që të vrasin,
Ik prej kësaj nate të errët, të vonë,
trokit atje, ku engjëjt të thërrasin...

Netëve e di nuk bën gjumë...
oshtin zemra jote dhimshëm, e ndjej
endem me shpirtin djegur shkrumb....
netëve dhe unë qetësi më nuk gjej,

Sikur të mundja stuhi e re t’i largoja
t’i thosha shpirtit beso tek mrekullitë,
unë hënëza jote veç një gjë do kërkoja,
rishtas brenda nesh të ndizej një dritë...

Alma Zenellari
Kucove,2016

- poem written by Alma Zenellari


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  5Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019