A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Altin Goci

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  15
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Altin Goci është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe pop-rock. Altin Goci është një nga dy anëtaret kryesore të grupit RitFolk. Të shikojmë me radhë sesi ka ndërtuar ai karrierën e tij solo. Në Dhjetor 2001, Altin Goci merr pjesë në Festivali i 40-të në RTSH me këngën "Me Ty Kaq Prane". Në Maj 2003, Altin Goci merr pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 2 me këngën "Ashtu Sic Doje Ti". Në Maj 2004, Altin Goci merr pjesë në Top Fest 1 me këngën "Jo Me Pa Ty". Në Shtator 2004, Altin Goci merr pjesë në Mi...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Ish-Anëtar i grupit

Ritfolk

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Ergi Dini

Briz Musaraj

Mentor Haziri

Valon Shehu

Florent Abrashi

Agim Tejeci

Shemi (Ilirët)

Shkumbin Ismaili

Erjon Korini

Rudi


Tags: Altin Goci, Ritfolk

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019