A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Altin Goci - Drejt Fatit Tim


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  9

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

27/01/2009

2009-01-27T02:42:26

ooo merme o fllad
dhe si një gjethe leshomë ti larg
ooo lermë trishtim
më ler të endem drejt fatit tim

makina ecën me shpejtësi
plepat lemon i ëmbli fllad
drejt horizontit nxitoj unë tani
ku më thërret shpirti im endacak

fotografia e nënës në xhep
dhe një cigare e shtypur aty
o nënë po iki diku atje tej
ku të mësohem të rroj dhe pa ty

ooo mermë o fllad
dhe si një gjethe leshomë ti larg
ooo lermë trishtim
më ler të endem drejt fatit tim

kjo vesë e hënës
sytë po mi lag mi lag

kjo hënë e vogel sa pika e vesës
të tjere qytete ndricon këtë natë
rrugë e panjohur është liria
ku më thërret shpirti im endacak

në cdo qytet ku unë të ndaloj
vec i panjohur dua të jem
një kalimtar pa lidhje me turmën
dua qetësi cdo lidhje më tremb

ooo mermë o fllad
dhe si një gjethe leshomë ti larg
ooo lermë trishtim
me ler të endem drejt fatit tim.


Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019