Më mbaj mend (për 1 muaj)

Altin Goci - Hej Hej  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente

Asnjë Koment

13/07/2011

2011-07-13T08:49:30+00:00Hej Hej
Ska me shije mollesh ne zjarr
Titra filmash me kembe mbi divan
Ska me frike per kepucet ne balte
Pika shiu, figura ne xham

Do ti lidh atletet, xhinset kam shkurtuar
Ngrije koken lart se koha nga ndaluar.
Njerez bicikletash me ngjyra dashuruar
Dhe une me qiellin po ngjaj.

Ref
Dhe hapsiren une ne copa e ndaj ( hej hej )
Rrugen gris me vrap pa ditur ku shkoj ( hej hej )
Hapi krahet, mbylli syte dhe shiko nuk jane zogj
por jane fjale qe therrasin fort ( hej hej hej )
jane fjale qe therrasin fort ( hej hej hej )

Ska me ndjenja gjumi ne shtrat
Garderoben e hodha ne flake
Ska me dyer qe mbyllen perballe
Balona fjalesh perplasen ne xham.

Nuk i gjej atletet, xhinset kam shkurtuar
Ngrije koken lart se koha nga ndaluar.
Njerez bicikletash me ngjyra dashuruar
Dhe une me qiellin po ngjaj.

Dhe hapsiren une ne copa e ndaj ( hej hej )
Rrugen gris me vrap pa ditur ku shkoj ( hej hej )
Hapi krahet mbylli syte dhe shiko nuk jane zogj
por jane fjale qe therrasin fort ( hej hej hej )

Dhe hapesiren ti ne xhepa e mban ( hej hej )
Kape ajrin deri ne pafundesi ( hej hej )
Kapi fjalet qe mes zhurmash kendojne pa kuptim,
dhe te bejne te therrasesh fort ( hej hej hej )
aq forte sa te kesh fuqi ( hej hej hej )


Më Shumë Këngë Nga Altin Goci:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet