Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nuk kemi video për këtë këngë.

Altin Ranxha - Te Dua Shpirti Im
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Te Dua Shpirti Im".
3. Video është e këngës "Te Dua Shpirti Im", por nuk këndohet nga Altin Ranxha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Altin Ranxha - Te Dua Shpirti Im Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

11/03/2009

2009-03-11T14:54:48+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Te Dua Shpirti Im" kënduar nga Altin Ranxha.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 0 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
0

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Klodian Yzeiri - Te Dua Shpirti Im

ket histori qe po ta them askush nuk e din
je i pari qe po ta tregoj je i pari qe pe nin
tlutem vllai jem du me tlan nji amanet
vdekja asht tu mprit ma shum koh sem ka met
kam hi ne nje rrug qe ma ska kthim
vdekja per mu asht i vetmi shpetim
askush se mka faj kurrken se nigjova
jeta jem mur tjeter drejtim qysh se fillova u drogova
tash qe u afru fundi un po du me ndryshu
por asht shum von vlla se gjaku mu ka helmu
kerkoj falje se e di shum zemra i kam thy
se kam ba me qellim por droga um pat shty
ta la ament ket sen kurr mos me nis
se ti shun krejt ndjenjat te vret cdo qeliz
krejt ata qe tkan nej afer kan me tbraktis
ta shun dhe driten e syve truni krejt ta bllokon
kur ajo tban per vedi kurr ma smundesh me lan
ta fshin dhe kujtesen ta ban jeten sikur film
qel e mshel syt ke me gjet veten nmbarim

ref

amanet vllau jem se un gati ju ju lash
jepjau prinderve ate qe un kurr nuk jau dhash
mos jau prish qefin mos jau shto hidherimin
mu tash mdenoj zoti dhe e pranoj denimin

e di qe jeta asht plot me probleme
por mos e prish jeten si un jeten teme
duhet mu ba i fort do gjana me i perballu
nese vetem smundesh ater ndihm me kerku
por jo te gjithkush se jo gjith tmiren ta dojn
por te ata qe ke besim e per ty gjithcka bajn
e kam fjalen per familje e per shok te vertet
per ata qe per ty e japin jeten nket jet
se ka dhe prej atyne qe kan ma shum se 2 ftyra
qe din veç me tba dam ne dhoj dhoj mnyra
por nejse kshu e paska kjo jet
shum qenkan fallso e shum pak tvertet
jeta asht dhurat prej zotit duhet me dit me perdor
nese jo ater pak nga pak fillon e tlodh

Daim Lala - Te Dua Shpirti Im

Un Shum të dua e ti më do, dashurin ton kush se ndalon
Un Shum të dua e ti më do,dashurin ton kush se ndalon
Te kam zemër te kam shpirt të dua si dy syt
Te kam zemër te kam shpirt un të dua si dy syt

Të dua shpirti im të dua pa kufi të dua përgjithmon me zemër ta kam than,
Të dua shpirti im të dua pa kufi të dua përgjithmon me zemër ta kam thon

Dit për dit tuj te shiku vjen dashurija tuj mu shtuu.
Dit për dit tuj te shiku vjen dashurija tuj mu shtuu.

I kujtoj ato dit ato dit të bukura kur ne dy u dashurum.
I kujtoj ato dit ato dit të bukura kur ne dy u dashurum.


Të dua shpirti im të dua pa kufi të dua për gjithmon me zemër ta kam than.
Të dua shpirti im të dua pa kufi të dua per gjithmon me zemër ta kam than.
Të dua shpirti im të dua pa kufi te dua per gjithmon me zemër ta kam than.

Të dua shpirti im të dua pa kufi te dua per gjithmon me zemër ta kam than.
Të dua shpirti im të dua pa kufi te dua per gjithmon me zemër ta kam than.
Më Shumë Këngë Nga Altin Ranxha:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë