Më mbaj mend (për 1 muaj)


Altin Ranxha - Te Dua Te Dua
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Te Dua Te Dua".
3. Video është e këngës "Te Dua Te Dua", por nuk këndohet nga Altin Ranxha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Altin Ranxha - Te Dua Te Dua Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.4 / Votuan:  14

Komente

Asnjë Koment

06/09/2013

2013-09-06T08:49:15+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Te Dua Te Dua" kënduar nga Altin Ranxha.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 6 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
6

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Aferdita Elshani - Te Dua Te Dua

Prej dashnise jam tuj plas
Nuk po mundem qe t'i flas
Mik pas miku fjale t'kam çu
Ty me t'thane sa shume te du x2

Ref...x2
Te dua te dua o je per mua
Je si dielli qe ndriçon
Ler leri nazet nazet e tua
A me don a nuk me don

Ishalla mendjen ta prish
Jam betu çuno ta dish
S'kam me mbet pa e provu
Buza jote eshte per mu x2

Ref...x2
Te dua te dua o je per mua
Je si dielli qe ndriçon
Ler leri nazet nazet e tua
A me don a nuk me don

...

Ref...x2
Te dua te dua o je per mua
Je si dielli qe ndriçon
Ler leri nazet nazet e tua
A me don a nuk me don

Edijan Muhaxheri - Te Dua Te Dua

2x

prej dashnis s jom tuj flas
nuk po mundem
qe ti flas mik pas miku fjal
te kan qu per met than
sa shum te du

ref 2x

te dua te dua o je
per mua je si dielli
qe ndriqon leri nazet nazet
e tua a me don a nuk me
don

2x

ishalla mendjen ta prish
jom betu moj goc ta dish
s kom me vdek pa e provu buza
jote esht per mu

ref 2x

te dua te dua o je per
mua je si dielli qe
ndriqon leri nazet nazet
e tua a me don a nuk
me don

Buqja, Gazi & Linda - Te Dua Te Dua

Gazi:

Pare pare po duhet pa qare pare pare hiq spo ngihem pare po du pare cal per pak ki dare mori pare ah moj ti tash fare

Shum e ran me fitu e shum let me hargju her e ambel her e itht her e paster her e fliqt
sngihem sot dyher tilnan nje dit knaq nje muj tmashtran dikan e ngjal dikan e fik a kur sta dan ka lan musik.

Linda:

Pare pare pa dy ska jet fare pare pare jedhe per hajgare

Buqja:

Dikush pare pot vjedh ashiqare ah moj pare pa ty ska pasare

Linda:

Her me vnder e her pa vnder
Her me vler e her pa vler
Her me tima her me trashe pa ta njerin mos e pafsha

Buqja:

Pare ty pot lakmojn krejt se ti ujn po e kthen per pjet
Me ty ban pa ty spo ban oh me bargj mos e ban shaka

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Altin Ranxha:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë