Më mbaj mend (për 1 muaj)


Altin Ranxha - Me Trashegime
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Me Trashegime".
3. Video është e këngës "Me Trashegime", por nuk këndohet nga Altin Ranxha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Altin Ranxha - Me Trashegime  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Këngë e albumit:

"Këndojmë Në Dasmat Tona"

Këngë e albumit:

"Me Trashegime"

Komente

Asnjë Koment

02/04/2013

2013-04-02T11:58:20+00:00Dasmen po fillojm
dasnoret po vine
djali vishet dhender moj
vajza per nusrin (2here)

syt u vezullojn
si ngjyra ylberi
dhendri edhe nusja moj
tembel si sheqeri (2here)

dhendri paska ardh
te porta po pret
nusja duke qeshur moj
me dor pershendet (2here)

syt u vezullojn
si ngjyra ylberi
dhendri edhe nusja moj
tembel si sheqeri (2here)

dasmen po vazhdojm
baba nena gezohet
te gjithe bejen urimin moj
cifti te trashegohet (2here)

syt u vezullojn
si ngjyra ylberi
dhendri edhe nusja moj
tembel si sheqeri (2here)

...

syt u vezullojn
si ngjyra ylberi
dhendri edhe nusja moj
tembel si sheqeri (2here)


Ky tekst u dërgua nga Nga Isra
Më Shumë Këngë Nga Altin Ranxha:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë