Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Altin Shira - Po Udhetoj Si Mergimtari  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

03/11/2008

2008-11-02T23:53:37+00:00

Këngë e albumit:

"Ti Gjithmone Je Pike Loti"
Po udhetoj si mergimtari
të gjej nje streh te vi tek ti
zemra e mbushur brenda me dashuri
nata qe zbret po me trremb mua
kembet nuk di ku po me qojn
adresen tani sdi ku ta kerkoj

tani fotografia me ka mbet ne dor
n'diz per mua driten qe te shoh
s'dua prapa qe te kthehem jo
jam udhetar i rruges
qe me sjell tek ti
kjo vetmi me rendon ne shpirt
mbushur brenda plot me dashuri

nese do t'duhet te ndez zjarrin
te ngroh pak duart ne ket nat
te pres mengjesin e te nisem prap
nata qe zbret po me trremb mua
kembet nuk di ku po me qojn
adresen tani sdi ku ta kerkoj

tani fotografia me ka mbet ne dor
n'diz per mua driten qe te shoh
s'dua prapa qe te kthehem jo
jam udhetar i rruges
qe me sjell tek ti
kjo vetmi me rendon ne shpirt
mbushur brenda plot me dashuri

tani fotografia me ka mbet ne dor
n'diz per mua driten qe te shoh
s'dua prapa qe te kthehem jo
jam udhetar i rruges
qe me sjell tek ti
kjo vetmi me rendon ne shpirt
mbushur brenda plot me dashuri


Ky tekst u dërgua nga  linda
Më Shumë Këngë Nga Altin Shira:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet