Audio

Altin Shira - Ndarjen Vuaj  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

13/06/2008

2008-06-13T21:12:35

Këngë e albumit:

"Balada"

Këngë e albumit:

"Ti Gjithmone Je Pike Loti"
seshte let ta harroj ate koh
kur gjdo nat ty ende te shoh
ndarjen e vuaj jetimin jo dot se sheroj
nuk e di vall ne zemer je ti
je e lumtur a vuan sedi
tani kam ngellur i vetem
ce rri ne erresi

Ref:
dhe po qaj, me hijen tende
dhimbjen ndaj
ne zemren time prap te mbaj
te them te dua si me par
nuk veproj nga shpirti im
jo dot si ndaj
ne syt e mi ka vetem nat
se ti tek mua jeton prap

hijen tende askush nuk e pa
edi sonte vetem sme la
nata vritesh kjo jet sot pa ty
hije je ti(2x)

nuk edi donjeher do te shoh
te kem pran trupin tond ce me ngroh
nga syt e tua zhgjenjimin e mbadh i largon
nuk e di vall ne zemer je ti
je e lumtur a vuan sedi
tani kam ngellur i vetem
ce rri ne erresi

Ref:
dhe po qaj, me hijen tende
dhimbjen ndaj
veprat e tua prap i mbaj
ti je ne zemer si me par
nuk veproj nga shpirti im
jo dot si ndaj
ne syt e mi ka vetem nat
se ti tek mua jeton prap

hijen tende askush nuk e pa
edi sonte vetem sme la
nata vritesh kjo jet sot pa ty
hije je ti(2x)


Më Shumë Këngë Nga Altin Shira:

Më Shumë...