Më mbaj mend (për 1 muaj)

Altin Shira - Si Shqiponja Me Dy Krena Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Djali babait i ngjanë
E ka sojin kapendanë
Nga i njejti gjak ne jemi
Çerçisi-n ne zemer kemi (2x)

Gjirokastra Tepelena
Si shqiponja me dy krena
Vlora ndizet si baroti
Kapedan e beri Zoti (x2)

Jan dy burra nurë nurë
Nje ne bronzë nje ne gurë
Ali Pasha dhe Çerçisi
Si dy deget e nje lisi (2x)

Gjirokastra Tepelena
Si shqiponja me dy krena
Vlora ndizet si baroti
Kapedan e beri Zoti (x2)

...

Gjirokastra Tepelena
Si shqiponja me dy krena
Vlora ndizet si baroti
Kapedan e beri Zoti (x2)


Ky tekst u dërgua nga Ervin LamaAltin Shira
Publikimi: 03/07/2019
Muzika: Gezim Mneri
Teksti: Arben Duka & Gezim Mneri
Orkestrimi: Gezim Mneri


Altin Shira - Si Shqiponja Me Dy Krena
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Si Shqiponja Me Dy Krena".
3. Video është e këngës "Si Shqiponja Me Dy Krena", por nuk këndohet nga Altin Shira.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Altin Shira:


Komente 0