Më mbaj mend (për 1 muaj)


Altin Sulku - Esmerka

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Esmerka".
3. Video është e këngës "Esmerka", por nuk këndohet nga Altin Sulku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Altin Sulku - Esmerka  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Këngë e albumit:

"Popullore Shqiptare"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2003

2003-11-30T23:00:00+00:00esmerke o moj esmerka
esmerke o lezet me krip
esmerke o moj esmerka
esmerke o lezet me krip
o pa dil pak o pa dil pak
o pa dil pak o te te shoh nje çik
o pa dil pak o pa dil pak
o pa dil pak o te te shoh nje çik

ne te dy o moj ne te dy
ne te dy o jemi versnik
o se kemi o se kemi
e s e kemi lindur o nje dit

e dil moj vash o moj dil nje here
dil ti shoh o moj syt e zez
o pa dil pak o pa dil pak
o pa dil pak tete shoh nje here

I: Esmerka, o moj esmerka,
Esmerka o s’më flet me gojë. :I
I: Pa dilë pak, moj, pa dilë pak
Pa dilë pak o të shof një çikë! :I
Esmerka, o moj esmerka
Emerka o s’ma bën me dorë.
Pa dil pakë, pa dil pakë
Pa dil pakë o më fol me gojë!


Ky tekst u dërgua nga Poife
Më Shumë Këngë Nga Altin Sulku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet