Më mbaj mend (për 1 muaj)

Altin Sulku - Ike Ti  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

21/01/2017

2017-01-21T08:14:50+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ike Ti" kënduar nga Altin Sulku.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Edita Sopjani - Ike Ti

E urrej këtë vetmi, në këtë natë me shi
Nuk e kuptoj këtë ndjenj, pse të du kur me mu s’je
Nuk e di çfarë ndodhi, nuk e di pse ndodhi
Ike u largove dhe më harrove për një tjetër

Ref:
Ike ti me atë...
Dhe mua më le të vetme
Ike ti pa dashuri, dhe ku mbetem unë se di
Ike ti me atë ..
Dhe mua më le të vetme
Ike ti pa dashuri, dhe ku mbetem
ku mbetem unë se di…

Se meriton as të t’urrej
Se urrejtja është lloj dashnie
U mundova me gjetë arsye
E me pas për neve një zgjidhje
Me mbajt një lidhje, por mbete hije
Duart mi lidhe…
Ike u largove dhe më harrove për një tjetër...

Ref:
Ike ti me atë...
Dhe mua më le të vetme
Ike ti pa dashuri, dhe ku mbetem unë se di
Ike ti me atë ..
Dhe mua më le të vetme
Ike ti pa dashuri, dhe ku mbetem
ku mbetem unë se di…

Elsa Fazlija - Ike Ti

Me pate thene se jeta jote une jam
Pate premtuar , jo jo tjeter nuk ka
Gjithcka u thye kur ajo hyri mes neve…oooo noooo…

E une mendova do ta perballojme
Se dashuria gjithcka mbijeton
Paskam gabuar se s’te paskam njohur, ty aspak

Por kam nevoje ta dijsh…

Se te desha me t’vertete
Tash me s’ka kuptim ta them
Ike ti me tjetren, ike ti, pse ike ti, pse…

Ty, sa te desha une vertete
Eshte e kot tani ta them
Ike ti me tjetren, ike ti, pse ike ti, pse…

Me vjen inat, dhe sot kur une e mendoj
Se meriton ti as kete kenge ta kendoj
Por me beso, se nuk ndryshon asgje mes neve…oh noooo

Vec nje mesim mesova une nga ti
Se jeta t’sjellka t’tjera dashuri
Dhe nuk pendohem tash qe ti ke ikur, jo aspak
Vec kam nevoje ta dijsh…

Se te desha me t’vertete
Tash me s’ka kuptim ta them
Ike ti me tjetren, ike ti, pse ike ti, pse…

Ty, sa te desha une vertete
Eshte e kot tani ta them
Ike ti me tjetren, ike ti, pse ike ti, pse…

Yllka Rexha - Ike Ti

Vetem
ne nje trup si nje peme
qe dhe deget ja ke marr
Vetem
per nje fjale te pathene
edhe endrren ma ke vrar
Vetem
per nje buze te paprekur
qe do zjarrin tend ne sy
Vetem
per nje lot qe se kam derdhur
oqenan u be per ty
Ike ti
si dielli ne perendim
pa lamtumir
merr tani
jeten time
nuk e dua pa dashuri
Më Shumë Këngë Nga Altin Sulku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet