A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Altin Sulku - Bjonde


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  13

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

10/08/2018

2018-08-10T16:00:03

Music:

Irkenc Hyka

Lyrics:

Petro Xhori

Arrangement:

Dj Jojo

Video Production:

MAX Production


bjonde o bjonde e ke rradhen sonte
zemren ma mori bukuria jote

ah moj bjondine
ku e ke shtepine
pas teje mbeta
po me shkon jeta

e ku ja je
se per ty bej be
me bej derman
se shpirti qan

ai floku arte
ndricon ket'nate
e kam nuk e kam
pa te sonte
zemren ma mori bukuria jote

dil ne ballkon
syri kerkon
boll me se plasa
si ti nuk paska

e ku ja je
se per ty bej be
me bej derman
se shpirti qan

ai floku arte
ndricon ket'nate
e kam nuk e kam
pa te marre jo skom me t'lon

bjonde o bjonde e ke rradhen sonte
zemren ma mori bukuria jote


more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019