Më mbaj mend (për 1 muaj)

Altin Tirona
  • Emri i Vërtetë:
  • Altin Kajmani
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  4
Këndon kryesisht: etno

Altin Tirona është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Më datë 27 Tetor 2017, Altin Tirona publikon videoklipin "Shpirti Binjak".

Më datë 27 Dhjetor 2017, Altin Tirona & Fatjon Dalipi publikojnë videoklipin "Ballkanika". Muzika e këngës u punua nga Samuel Kodra, teksti u shkrua nga Altin Tirona.

Më datë 13 Shkurt 2018, Altin Tirona publikon videoklipin "Bomba", në bashkëpunim me Ilir Tironsi. Muzika e këngës u punua nga Festim Gici, Emrah Xhixho.

Më datë 10 Maj 2018, Altin Tirona publikon videoklipin "Ishe E Lumtur". Muzika e këngës dhe teksti u shkruan nga Eri Qerimi.

Më datë 5 Tetor 2018, Altin Tirona publikon videoklipin "Dikur Te Lumtur". Muzika e këngës dhe teksti u shkruan nga Eri Qerimi.

Më datë 3 Dhjetor 2018, Altin Tirona & Luluja publikojnë videoklipin "Escobar".

Më datë 2 Maj 2019, Altin Tirona, Lush Tirona & Geni Osmani publikojnë videoklipin "Ballkani". Muzika e këngës u punua nga Geni Osmani, ndërsa teksti u shkrua nga Gers Alia. Videoklipi u prodhua nga kompania TheDirectorEXH.

Më datë 17 Prill 2020, Altin Tirona & Fjori Tirona publikojnë videoklipin "Puçi Im Je Ti". Teksti i këngës u shkrua nga Altin Tirona & Fjori Tirona.

Më datë 25 Korrik 2020, Landi Roko publikon videoklipin "Ti Ke Lind Per Qejf", në bashkëpunim me Florian Tufallari & Altin Tironën. Muzika e këngës u punua nga Alsked Rrenja, ndërsa teksti u shkrua nga Olsi Celmeta.

Më datë 8 Gusht 2020, Altin Tirona, Astrit Tirona & Adi Patogu publikojnë videoklipin "Xhesi". Teksti i këngës u shkrua nga Astrit Tirona.

Më datë 30 Shtator 2020, Altin Tirona publikon videoklipin "Duan Me Na Nda", në bashkëpunim me Silvio Vasilin. Muzika e këngës u punua nga Festim Gici, teksti u shkrua nga Altin Tirona, ndërsa për orkestrimin u kujdes Festim Gici.

Më datë 1 Tetor 2020, Landi Roko publikon videoklipin "Do Ta Djegim", në bashkëpunim me Florian Tufallari, Altin Tirona & Ilir Tironsin. Teksti i këngës u shkrua nga Olsi Celmeta.

Më datë 11 Dhjetor 2020, Landi Roko publikon videoklipin "Fiksimi", në bashkëpunim me Altin Tirona, Florian Tufallari & Adi Sybardhin. Muzika e këngës u punua nga Festim Gici, ndërsa teksti u shkrua nga Altin Tirona.

Më datë 13 Dhjetor 2020, Landi Roko publikon videoklipin "Jena Nda", në bashkëpunim me Altin Tirona, Florian Tufallari & Ervin Gonxhin. Muzika e këngës u punua nga Alsked Rrenja, ndërsa teksti u shkrua nga Landi Roko.

Më datë 21 Prill 2021, Altin Tirona & Geni Osmani publikojnë videoklipin "Amelia". Muzika e këngës u punua nga Isai Najes, ndërsa teksti u shkrua nga Olsi Celmeta.

Më datë 26 Maj 2021, Altin Tirona, Mikel Osmani & Geni Osmani publikojnë videoklipin "Gango Gango". Muzika e këngës u punua nga Isai Najes, ndërsa teksti u shkrua nga Olsi Celmeta. Videoklipi u prodhua nga kompania FRAME Pro.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjeraKomente mbi këtë artist