Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për 8 Marsin

8 Marsi

Nëna ime e dashur
Oh sa shumë tê dua
Gjëja më e shtrenjt
Je ti per mua

Ndoshta jam e vogel
Dhe pak gjera di
Por per dashuri tênde
gjithkush di

Gjith ato sakrifica
Asnjeher s'do ti harroj
Dashurin tënde
Gjithmon do ta kujtoj

Sot êsht dita jote
Ti o nëna ime
Ti nga unë
Ke mijra falenderime

- poezi nga Altuna Hyseni


- Poezia u dërgua nga Tuna -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  20

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet