Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Shoqërinë

Shoqja Ime E Ngushtë

Shoqe të ngushta jemi
Në qdo vend bashkë vemi,
Shoqe te ngushta
si dy motra,
Na e ka lakmi
e gjithë bota.

Ndonjëherë grindemi,
ndonjēherë pajtohemi
Të gjithë në shkollë
ne na njohin.

Blina dhe Tuna
dy shoqe të ngushta,
Bashkë jemi
kudo qr te vemi

- poezi nga Altuna Hyseni


- Poezia u dërgua nga Altuna Hyseni -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  8

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet