Më mbaj mend (për 1 muaj)

Në Këtë Planet, Nuk Ka Mend!

Në një planet të largët,njerzit nuk kishin fare mend.Në vend të tyre kishin ëmbëlsira të ndryshme.Njerzit atje nuk mësonin fare.Ata mendonin vetëm për ëmbëlsirat.Secili prej tyre sapo shihte një ëmbëlsirë e merrte menjëherë,pa marrë parasysh a ishte e vetja apo jo.
Një ditë në atë planet erdhën alienët dhe i morën të gjitha ëmbëlsirat.Njerzit e atij planeti u trishtuan sepse nuk kishin më ëmbëlsira.Po sikur të kishin pasur mend?!Ata patjeter do kishin gjetur një zgjidhje.Eh pra,miqt e mi!Duhet të mësoni që të keni një të ardhme të mirë e të ndritur.
MËSONI FËMIJË!MËSONI!!

- tregim nga Altuna Hyseni


- Poezia u dërgua nga Altuna Hyseni -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet