Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Familjen

Familja Ime

Kam një familje​
fantastike​
Askush s'e ka ​
Për mua është gjithqka.​

I pari është babi,​
E dyta është mami,​
Pas mamit vijnë motrat,​
Dhe në fund vijnë lodrat.​

Babi është pakëz hokatar,​
Nese do mund të bëhet dhe shkenctar,​
Është dhe kuzhinier,​
Nuk hyn shpesh në mesengjer.​

Ndërsa mami është mbretëreshë,​
Në çdo gjë ne na udhëheqë,​
Çdo detyrë na e tregon​
Që të jetë profesoreshë,​
Shumë ia don.​

E motrat e mia,​
Gjithsej janë tri,​
Me lojërat e tyre​
E bëjnë katastrofë shtëpinë,​
Më falni, e hijeshojnë shtëpinë.​

Epo,kjo ishte familja ime,​
Në të përjetoj shumë gëzime,​
Nganjëherë dhe hidhërime.​
Por atë me asgjë s'e ndrrojë​
Është bekimi I jetës sime!​

- poezi nga Altuna Hyseni


- Poezia u dërgua nga Altuna Hyseni -

Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet