Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Gëzim

Deshirat E Mija

Në hënë që të shkoj,​
Unë shumë ëndërroj,​
Dhe ta kem një anije kozmike​
Edhe pse pa leje per vozitje.​

Pas kësaj ​
Shumë ëndërroj,​
Që shumë njerëz​
Të mjekoj.​

Dhe pastaj ​
kam shumë dëshirë,​
T'i mësoj​
Mijëra fëmijë.​

Dhe në fund ​
Unë mendoj​
Që në zyre​
Të punoj.​

- poezi nga Altuna Hyseni


- Poezia u dërgua nga Altuna Hyseni -

Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet