Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Mësuesit

Mësuesi Im I Parë​

Kurrë s'e harroj​
Mësuesin tim të parë,​
M'i mësoi shkronjat​
dhe numrat me radhë.​

Nga shkronjat në rrokje,​
Nga rrokjet në fjalë,​
Nga fjalët tregime​
Dhe më pas përrallë.​

Edhe pse vetëm dy vite​
ishe mësuesi im,​
Gjithmonë të konsiderova​
Si prindin tim.​

Tërë këto vargje,​
Tërë këtë poezi,​
T'a kushtova ty​
Mësuesi im.​

- poezi nga Altuna Hyseni


- Poezia u dërgua nga Altuna Hyseni -

Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet