Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Alush Hamiti
  • Vendlindja:
  • Tetovë 
  • Mosha:
  • 52 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 17 Gusht 1967
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♌ Luani
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  8

Alush Hamiti është këngëtar i njohur. Alushi rrjedh nga një familje muzikantësh. Hapat e para te karierës i filloi ne shoqerinë kulturore artistike shqipëtare "Xheladin Zeqiri" ishe 16 vite këngëtar i kësaj shoqerie gjat kësaj periudhe mori pjesë nëper shum koncerte ne Maqedoni,Kosovë dhe Shqipëri një ndër koncertet e tij me te suksesshme ishte ai i Turqisë,si dhe ne qytetin e Dibrës në festivalin e këngës së lehtë qytetare i quajtur "Penastias" ku u shperblye me cmimin e parë si dhe shum cmime tjera. Albumi i parë i Alush Hamitit doli ne shitje ne vitin 1994 ku pati një sukses te madh ne treg.Deri me tani këngëtari Alush Hamiti ka lancuar gjashtë albume ne treg së shpejti priten shum risi te reja nga këngëtari i mirënjohur Alush Hamiti.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet