A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Alvaro Soler

El Mismo Sol ➡ Dielli I Njejtë

 Spanjisht ➡  Shqip
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: Sali.M


El Mismo Sol

Te digo claro, claro
no es nada raro, raro
asi se puede, amor
un mundo enano, enano
estamos mano a mano
solo hace falta el amor
se puede, amor

Yo quiero que este sea el mundo que conteste
del este hasta oeste
y bajo el mismo sol
ahora nos vamos
sí juntos celebramos
aquí todos estamos bajo el mismo sol
y bajo el mismo sol

Saca lo malo, malo
no digas paro, paro
vale la pena, mi amor, la pena, mi amor
no hay fronteras – eras eras
será lo que tu quieras
lo que tu quieras amor
se puede amor

Yo quiero que este sea el mundo que conteste
del este hasta oeste
y bajo el mismo sol
ahora nos vamos
sí juntos celebramos
aqui todos estamos
bajo el mismo sol
y bajo el mismo sol
y bajo el mismo sol

Quiero que el mundo se mundo se mundo se
quiero que mundo se una mi amor
quiero que el mundo se mundo se mundo se
quiero que mundo se una mi amor
se una mi amor

Yo quiero que este sea el mundo que conteste
del este hasta oeste
y bajo el mismo sol
ahora nos vamos
sí juntos celebramos
aqui todos estamos
bajo el mismo sol
y bajo el mismo sol
ahora nos vamos
sí juntos celebramos
aqui todos estamos
bajo el mismo sol
bajo el mismo sol


Dielli I Njejtë

Të them qartë, qartë,
kjo nuk është e rallë, rallë
Mundeni, e dashur
Botë e vogël, vogël,
jemi dorë më dorë
E vetmja që mungon është dashuria
Mundeni, e dashur

Dua të jetë kjo që bota të përgjigjet
Nga lindja në perendim
Dhe nën diellin e njejtë
Eja të shkojmë tani
Dhe festojmë së bashku
Të gjithë jemi këtu nën diellin e njejtë
Dhe nën diellin e njejtë

Merre të keqen, keqen
mos thuaj ndalo, ndalo
ia vlen e dashur, ia vlen e dashur
Nuk ka kufi atje
Do të jetë ashtu siç dëshiron,
Çfarë ti dëshiron e dashur
Mundemi, e dashur

Dua të jetë kjo që bota të përgjigjet
Nga lindja në perendim
Dhe nën diellin e njejtë
Tani po shkojmë
Dhe festojmë së bashku
Këtu jemi të gjithë
Nën diellin e njejtë
dhe nën diellin e njejt
dhe nën diellin e njejtë

E dua botën, botën, botën
Dua botën të bashkohet, e dashur
E dua botën, botën, botën
Dua botën të bashkohet, e dashur
Bashkuar, e dashur

Dua të jetë kjo që bota të përgjigjet
Nga lindja në perendim
Dhe nën diellin e njejtë
Eja të shkojmë tani
Dhe festojmë së bashku
Këtu jemi të gjithë
Nën diellin e njejtë
Nën diellin e njejtë
Eja të shkojmë tani
Dhe festojmë së bashku
Të gjithë jemi këtu
Nën diellin e njejtë
Nën diellin e njejtë

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018