Tema: Poezi Dashurie


Jeta Ime

Shume un te du,mendoj shum per ty
ku je jeta ime un a motiund ta dij
te kam dashte pa mbarim
perseri te dua
ti je jeta ime qe un shume te dua.
Zoti ma dhuroj,e ti ma zbukurove
zoti deshi te njihja nje njeri si ti
e ti ket jete shum ma ndriqove
shum un pot du
pa ty smuj me jetu
je ai qe kam dashte,du,e perseri ma shum tdu
veq nje gje tkerkoj
mos mem harru
se pa ty jeta ime thyhet se mund me duru.
Ti i dhe kuptim
kesaj qe po jetoj
dije jeta ime
qe ma shum se nena jote tdashuroj

- Poezi nga Amores{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 6