Tema: Poezi Dashurie


Shume Te Du

Sa shume un te du
valle a e ke kuptu
ma ke marr zemren time
e shum me ty jam dashuru
ti je shpirti im sepse shpirti ste harron
ti je zemra ime se me te ti dashuron.
Sa shume un te du kurre ski me kuptu
eshte diqka qe veq diqka e di
ai eshte zoti e jo ti
un per ty jap jeten sepse e meriton
me bere te ndihem e dashuruar
e tani brenda meje ti ekziston.
Je ajri qe un thith ne cdo sekond
je zemra qe rreh
ku tregon se te dua fort
je jeta ime se ti e zbukurove
je qellimi qe jetoj
je ai qe vertet dashuroj.
Kom met dasht gjithe jeten
nje dit ki me e kuptu
se ti je pjes e jetes sime
e pa ty smuj me jetu.
S`mund tjetoj nje njeri pa zemer
sepse nuk dashuron
s`muj t`jetoj nje njeri pa kapilare
sepse ato venat dhe arterjet bashkon
s`mund tjetoj nje njeri me dhimbje
se lodhje veq ne trup shikon
s``mund t`jetoj as un pa ty
sepse zemra ime vertet te don.
Von ndoshta e kupton se sa shume te du
por per mu ska rendesi
ja vlen me tprit qe ti me e kuptu
ti je gjithqka per mu
je drita qe m`ndriqon
mbi te gjithe je ai qe zemra ime DASHURON

- Poezi nga Amores{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0