Tema: Poezi Për Shokët


Shoqeria

Sa fjale e bukur eshte
fjala shoqeri
ajo na ndihmon
kur kemi ndonje gabimsi


Shume e vlersoj
ate qe me vlereson
ja tregoj rrugen e duhur
nese ai /ajo ndonjeher gabon


Pak rendesi ka eshte shoqe apo shok
e rendesishme eshte
qe ta kesh ate nket tok

Ndoshta lendohesh
me kritika e fjalime
por ne te ndodhet nje problem
qe po te ofron nje rrug zgjidhje


Nese jeni te sinqert
jeni dhe besnik
dini te besoni dhe te kuptoni
dini te ndihmoni dhe te jetoni
nese je naiv shoqeri ski me gjet
ajo pranon pasterti e jo flliqtira te ket



Mos e nenvlersoni fjalen shoqeri
eshte nje fjal plot vler
eshte liri jo dry
ajo na i shero plaget
kur kemi nevoj
na qndro pran ku ndihme ne kerkojm.

- Poezi nga Amores



{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 5