A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Familjen

Familja Ime

Jeten ma kan falur
ata qe sot shume i dua
jan dy persona
qe asnje tjeter veq ato i ke takuar
ata jan drite
jan paqe n`ket jete
jan thesar i qmuar
ku kjo dashuri kurre ska perfunduar
Prinderit jan ato qe mua me kan rritur
do doja me gjithe shpirt
qe dashurin qe ndjej per to ata tjen te ditur
jan qetesi e shpirtit
ku veq harmoni na sjellin
jan gjeja me e shtrejt
ku zemren veq me gzim na mbeshtjellin
Shume i adhuroj
se e meritojn
jan lumturi e madhe
ku veq vdekja mund ta ndaloj
gjithmon kam me i dashte
se vertet e meritojn
jan paqja me e madhe
e kurre smund perfundoj
ne njefar menyre shpresoj qe mund tja u kthej
tjau kthej dashurin
qe perpara ata na dhan ne
ju dua prinerit e mi
jeni gjithqka per mu
kom me ju dasht gjithe jeten
edhe kur tvdes skom me u harru

- poem written by Amores


Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  72

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019