A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Fëmijët

Zoti Te Bekofte Nipi Im

Zoti vertet qenka i madh
zoti vertet mund te t`lumturoj
zoti vertet te solli ne jete
e tani pikerishte zoti do te bekoj.

Data 22 Tetor
vertet na ka lumturuar
pres cdo dite me padurim
te vij dita per t`shikuar.

Cofte e lumtur kudo jeta jote
ne cdo hap te jetes zoti te bekofte
je nipi jon i pare e gjithnje do te duam
edhe pse sot je larg
zoti shume shpejt ka per tna bashkuar.

Te duam me gjithe zemer
te miren t urojm
vertet je nje engjull
e i tille do mbetesh gjithmon.

Dashurin prinderore
meriton ta kesh
ke dy prinder shume te dashur
e te duan me te vertet.


Ti je jeta e tyre
jeten ja u ndriqove
gjithmojn ta dojne te miren
sepse shume i lumturove.


Shpresoj te vij koha shume shpejt
ne krahet e mi te mbaj
vertet na lumturove
e jeta kurre s`do na ndaj.


Jeta jote shkelqeft si nje ar
sepse nje e tille te perket ty
cofsh i mbare kudo ne cdo hap
se vetem keshtu mund te duan te gjithe.

Vogelushi yne i embel
te miren ta urojm
je gjithqka per ne
e ne gjithnje do te dojme.

Lumturia dhe fati
cofshin pjes e zemres sende
shpresoj qe kur te rritesh
ti vyhesh familjes sende.

Te bekofte zoti
harmonia mos t`mungofte
je nje princ shume i embel
e keshtu do jesh gjithmon.

Urimet tona i ke
plot me dashuri
je gjeja qe me shume duam
shpresoj qe keshtu t`na duash dhe ti....

Ti je

- poezi nga Amores


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  200

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019