A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
  • A
  • Amores
  • Forcoje Veten Mos U Dorzo

Tema: Poezi Trimërie

Forcoje Veten Mos U Dorzo

Duhet shume zgjuarsi
qe gabimet mi kalu
mos e dobso zemren nese te kan lendu
forcoje shpirtin
se forca dhimbjen ta mund
shume duhet kurajo
qe perpara me vazhdu
nese ja don me te miren vertit
ti s`duhesh kurre me u dorzu
mos e le veten
qe ne dhimbje me u humb
ec perpara se dhimbjes i jep fund
forca eshte gjalleri
me te u dashuro
ajo eshte nje krijes
qe cdokush e do
gjithe tee mirat do i kesh
nese ti ke forc
mos u dorzo ne lot
se ka kush e jeton ket bot
mos u merzit nese te kan lendu
forcoje veten e mos e perul pafund

- poezi nga Amores


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  7

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019