Tema: Poezi Për Ndarje


S'po Muj Me T'harru

Nuk po muj pa ty
edhe pse me lendove
nuk po muj met harru
edhe pse ti kaq shpejt me harrove
kuptoj ti se dhe un jam njeri
kuptoje ti tlt se ndjej nje dashuri
muaji maj vetet me ka merzit
ishte fji yt megjithese prap te du me gjithe shpirt
te lutem me thuaj se ende me do
mendo veq pak per mua
e me fjalet e mia jeto
the se sme intereson
e di se ke gabu
e di qe me do
e di qe shum jam tet interesu
un smujta met harru
edhe pse pas ksaj shum sakrifova
u mundova shum met tharru
por veq ma shum un ne zemer tfiksova...

- Poezi nga Amores{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0