A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Trishtim

Jeta Dhe Vdekja

Te gjesh forc aty ku shpirti tdhemb
te ruash arsye ku dhimbja po te qmend
lufto deshperimin mos u dorzo
mposht trishtimin e lumturi kerko
si ditet e fundit jetoji qdo dite
dhe vdekja largohet nga vdekja kam frik
nuk resht se menduari kur jeta ndalon
jeta merr fund kur ti se jeton
jeto per vete e per ata qe tduan
per ata qe tdhem dhe vuajn kur ti vuan
per nje jete me te mir qdo dite duhet tluftosh
e gjith jeta eshte nje luft te cilen duhet ta fitosh
prano gjithqka qe jeta te servis
jeto me lajmotivin e nesrmja do jet me mire
nekete bote te gjithve vdekja na pret
por mos harro kurrr
se nese ti ke ditur te jetosh
ke jetuar plot 1000 vjet

- poezi nga Amores


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.8 / Votuan:  4

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019