A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ana Kabashi

Tags: Ana Kabashi, Anna Kabashi

Ana Kabashi është një këngëtare e njohur dhe këndon kryesisht Pop. Ndonëse talentin e saj artistik e solli përmes spektaklit “The Voice of Albania”, Ana Kabashi angazhimin e saj në këtë drejtim nuk e nisi me këtë spektakël. Lidhja e saj me këngën është shumë më e hershme, ani pse sipas këngëtares ‘The Voice...’ ishte një shtytje e madhe drejt karrierës artistike të saj. Ajo po punon fort rreth muzikës ne mbrëmjeve të shumta ‘live’ nëpër qytete të ndryshme në Kosovë. Por nuk do të jenë vetëm mbrëmjet ‘live’ ato q...

>> Lexo gjithë biografinë >>


  • Ana Kabashi ka këto profile/rrjete sociale:
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  17

Krijoni Një Kartolinë
teksteshqip.com © 2007 - 2018