Anastasia Skënderaj
Anastasia Skënderaj

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Mosha:
  • 23 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 11 Prill 1999
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♈ Dashi

Biografia

BIOGRAFIA: Anastasia Skënderaj është një këngëtare dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo klasike. Lindur ne 11/04/1999, Anastasia kreu studimet e saj në Liceun Artistik "Jordan Misja" për piano e kanto, fituese e disa cmimeve kombëtare. Diplomuar si soprano në Itali, vazhdon aktivitetin e saj në Europë. Në vitin 2005, kur ishte 6 vjec, Anastasia këndon këngën "O Sa Mirë, O Sa Keq", të kompozuar nga Adrian Hila dhe pjesë e një disku me këngë për fëmijë....

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje» Dërgo Një Këngë »


Komente 0