Më mbaj mend (për 1 muaj)

Andi Mezini - Potpuri (Gezuar 2020) Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Sonte bojna dasem
na po festojna
na po vallzojna
shyhret e bojna (2x)

Hidhe moj nan vallen
hidhe me vullnet
po e marrim nusen
djali e deshti vet

Hidhe moj nan vallen
hidhe me vullnet
nusja edhe dhandrri
qenkan gjith lezet

Na adet e kena
qdo gzim qe e bojna
miq e shok ftojna
edhe urojna (2x)

Hidhe moj nan vallen
hidhe me vullnet
po e marrim nusen
djali e deshti vet

Hidhe moj nan vallen
hidhe me vullnet
nusja edhe dhandrri
qenkan gjith lezet

Po bojm lum e mashalla
gjith ne valle tuj vallzu
lumja nana qe e rriti
djalin sot me martu (2x)

Gjith ne valle dorperdore
hyri nusja ne oborr
bjen tupani e dridhet shpia
kerset pushka dhe alltia (2x)

Po lujn motrat me shyhret
lum ban nana per djal tvet
luni daj axhallar
nuse tbukur kemi marr (2x)

Gjith ne valle dorperdore
hyri nusja ne oborr
bjen tupani e dridhet shpia
kerset pushka dhe alltia (2x)

Nisja tash me def (4x)
ishalla perhajr e me muhabet (2x)


Ky tekst u dërgua nga BB


Nuk kemi video për këtë këngë.


Andi Mezini
Publikimi: 07/12/2019


Andi Mezini - Potpuri (Gezuar 2020)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Potpuri (Gezuar 2020)".
3. Video është e këngës "Potpuri (Gezuar 2020)", por nuk këndohet nga Andi Mezini.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Andi Mezini:


Komente 0